Pronet Alarm Sistemleri – 0212 705 1 911

Alarm Merkezi

Home  >>  Alarm Merkezi

Pronet-Alarm-Merkezi-2Alarm sisteminizden maksimum fayda sağlamanız için, sistemizin 7 gün/24 saat yaşayan, profesyonel bir alarm merkezine bağlı olması gerekir.

Pronet Alarm Merkezi, 100’ü aşkın müşteri temsilcisinden oluşan özel eğitimli kadrosu ve teknolojik altyapısı ile 1995 yılından beri faaliyet göstermektedir. Telefon hatları ilesistemlerden gelen sinyalleri değerlendiren Pronet Alarm Merkezi, gerekli durumlarda emniyet güçlerine alarm bilgisi vererek acil müdahale imkanı sağlar.

GÜVENLİ LOKASYON

Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi, 1995 yılında kurulmuş olup, 2010 yılından beri İstanbul Flatofis’te faaliyetlerini sürdürmektedir.

Pronet Alarm Merkezi, biyometrik sistemler ile girilebilen bir altyapıya sahip olup 24 saat İnternet üzerinden canlı olarak izlenebilmektedir. Kullanılan tüm bilgi işlem ekipmanı yangına karşı gazlı söndürme sistemleri ile donatılmış bir lokasyonda barındırılmaktadır. Yapılan tüm telefon görüşmeleri iki yönde de sürekli kayıt altına alınmakta ve gerektiği durumlarda kolluk kuvvetleriyle paylaşılmaktadır.

EĞİTİMLİ PERSONEL

Pronet Alarm Merkezi’nde 100’ü aşkın müşteri temsilcisi 3 vardiya şeklinde çalışmakta, işe alım sürecinden itibaren müşteri hizmetleri, stres ile başa çıkma, güvenlik prosedürleri vb. konularda sürekli eğitim görmekte ve mevcut 130.000’i aşkın aboneye hizmet vermektedirler.

SEKTÖRDEKİ EN BAŞARILI İSTATİSTİKLER

  • Pronet Alarm Merkezi’nde 1 ay içerisinde alarm sistemlerinden gelen yaklaşık 4.000.000 (dört milyon) adet sinyal değerlendirilmektedir.
  • Bu sinyallerin içerisinden yaklaşık 30.000 tanesi alarm sinyali olup, Pronet Alarm Merkezi temsilcileri tarafından gerekli prosedürlere tabi tutulmaktadır.
  • Bir ay içerisinde Pronet Alarm Merkezi’ndeki müşteri temsilcileri 135.000 (yüz otuz beş bin) adet telefon görüşmesi yaparak, müşterilerimizin sorunlarına çözüm aramaktadır.
  • Alarm Arama Süresi: Sistemlerimize bir alarm sinyali düşmesi sonrasında operatörün bu sinyali işlemeye başlaması arasında geçen süre. Bu süre dünya ortalamasında 37 saniye iken Pronet Alarm Merkezi ortalaması 17 saniyedir.
  • Asılsız Alarm Oranı: Bu oran kurulu olan alarm sistemlerinden bir yıl içinde ne kadar asılsız alarm geldiğini göstermektedir. Yine dünya ortalamasında %1,2 olan bu oran, Pronet Alarm Merkezi için %0,7 olarak ölçülmektedir.
  • Bu sisteme her ay ortalama 2000 yeni abone katılmakta, Pronet Alarm Merkezi hizmeti ile her ay 2000 yeni müşteri tanışmaktadır.

TEKNİK ALTYAPI

Pronet Alarm Merkezi’nde profesyonel çağrı merkezi yazılımları ile sürekli olarak çalışan müşteri temsilcilerinin verimlilikleri ölçülmekte ve yine özel ses kayıt analizleri ile, çağrı merkezi yöneticileri tarafından görüşmeler dinlenerek puanlandırılmaktadır. Burada amaç, verilen hizmeti ölçmek ve iyileştirmektir.

Pronet Alarm Merkezi, 7/24 çalışabilir olmasını sağlayan teknolojik altyapıya sürekli yatırım yapmaktadır. Herhangi bir sistemin arızalanması ya da devre dışı kalması durumunda işleyişin aksamadan devam etmesi için tüm ekipmanların, telefon hatları ve İnternet bağlantısı yedeklenmiş durumdadır.

Bilgi İşlem Altyapısı: SAN (Storage Area Network) altyapısı sayesinde, tüm verilerin eş zamanlı olarak farklı bir lokasyonda yedeklenmesi yapılmaktadır. Bu sayede Pronet Alarm Merkezi’ndeki tüm veriler, aynı anda birden fazla bilgisayara kayıt edilmekte ve meydana gelebilecek bir arızada kesintisiz çalışma devam etmektedir.

Kaynak: Pronet Güvenlik Kurumsal İnternet Sitesi